350
Zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem ogrodów oraz terenów zielonych.
W naszej ofercie znajduję się kompleksowa ochrona oraz pielęgnacja ogrodów i oczek wodnych.

OPIS PRAC

 

 

Opis naszych prac:

Projektowanie
Ważne by ogród pasował do ludzi, którzy z niego korzystają, od osobistego smaku zależy jedynie w jakim będzie stylu.
Zielony teren wokół domu powinien pasować do budynku jak również delikatnie nawiązywać do jego wnętrza, a różnorodne elementy  w nim projektowane powinny nawiązywać stylem do całości ogrodu, a ich wielkość musi być
proporcjonalna do projektowanego założenia.

Ogrody wodne:
Ogród razem z wodą to mały raj. Woda jest wyjątkowo dekoracyjnym elementem aranżacji każdego ogrodu, przede wszystkim ze względu na różnorodność form
i kształtów jakie mogą mieć zbiorniki wodne. To forma bowiem podkreśla walory ozdobne roślinności w ogrodzie jak również powoduje, że jest to najefektowniejsze miejsce w ogrodzie. Bez względu jednak na  kształt i wielkość oczko wodne stanowi jedyną w swoim rodzaju enklawę niespotykanych nigdzie indziej w ogrodzie roślin i zwierząt, a kaskada, strumyk czy fontanna zapewniają pobliskim roślinom dużą wilgotność powietrza.
Dzięki nim zakątki stają się nastrojowo tajemnicze.

Ogrody skalne i materiał roślinny:

Małe rabatki zawsze wyglądają uroczo-łatwo je założyć i pielęgnować, toteż znajdują się w każdym ogrodzie, zmieniając każdy teren w urocze, zachęcające do zwiedzania miejsce. Rośliny na rabatach dzięki kwiatom i liściom, barwom i kształtom potrafią zapewnić nam maksimum przyjemnych doznań i stworzyć prawdziwie bajkową atmosferę.

Bogaty wybór bujnie rosnących, pięknie kwitnących roślin ozdobnych w decydującym stopniu współtworzy przestrzeń w ogrodzie, dając przy tym uczucie bezpieczeństwa i ochrony oraz zapewnia maksimum prywatności na terenie posesji. Odpowiednio dobrane nasiona dają w rezultacie piękny, zielony kobierzec, który otoczony pięknymi rabatami daje wrażenie ładu
i przestrzeni, jest zielony, puszysty i piękny niczym zielony dywanik, po którym można spacerować boso w letnie poranki.

Nawierzchnia z kostki brukowej i kamienia naturalnego:
Kostka betonowa pozwala na śmiałe zestawienie różnorakich kolorów i barw, tworzy również obramowanie rabat podkreślając urodę i styl każdego ogrodu jak również wyraźną granicę między roślinami, a otoczeniem.
Ścieżki, dróżki i aleje ze starannie dobranej kostki  służą nie tylko wygodnemu poruszaniu w ogrodzie ale również wpływają znacząco na jego wizerunek. Powinny być optymalnie wyznaczone, solidnie wykonane, a ich forma musi pasować do stylu jaki prezentuje ogród.
Dzięki niesamowitej różnorodności w występowaniu, kostka jak również kamień naturalny to materiały dające nieograniczone pole do popisu tym wszystkim, którzy w niebanalny sposób chcą urządzić swój ogród, pasują do ogrodu w  każdym stylu, są również bardzo trwałe.

Automatyczne nawadnianie:

System powstaje na bazie uprzednio opracowanego projektu zagospodarowania terenu. Wyrównuje straty i przywraca właściwy poziom wody jaki potrzebny jest do prawidłowego rozwoju roślin.
Nowoczesne zarządzanie wodą pozwala nie tylko na znaczne oszczędności  ale również na swobodne zarządzanie wolnym czasem bez obaw zaniedbania ogrodu.


Pielęgnacja:


Ogród wymaga nie tylko dbałości o jego formę, szatę roślinną i wizerunek poszczególnych elementów ale również stałego uczestnictwa w jego rozwoju.: systematycznego przycinania, nawożenia, profesjonalnych zabiegów fito-sanitarnym, koszenia trawników, przygotowywania roślin do sezonu zimowego- dopiero wówczas odpłaca się swoim pięknem.

Życie w ogrodzie nawet starannie zaplanowanego i założonego nie stoi w miejscu. Jako tętniąca życiem całość podlega on w ciągu roku ciągłym przemianom. Oprócz własnej dynamiki jaką rozwija, zmieniają się również potrzeby rodziny, toteż dzięki przekształcaniu można stale nadawać mu nowe oblicze i dlatego tak ważne jest umiejętne przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych.
               


 

 

 

Kontakt:

Telefon :  602 520 973
Telefon :  696 631 616 Wiesław Wyrostek
Telefon :  18 444 78 12
@ Email :  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Web Site :  www.cudownyogrod.com

W naszej ofercie znajdują się m.in:

Automatyczne systemy nawadniania
Oświetlenie
Projektowanie zieleni na tarasach, balkonach.
Aranżacja zielenią wnętrz budynków(biurowców, mieszkań)
Projektowanie zieleni przy budynkach użyteczności publicznej
Ochrona przed chorobami i szkodnikami

zgoda
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.